ČK PoKrok & Vůdcovky

Pojeď s námi na kurz!

Pracuješ ve vedení oddílu, nebo ho přímo vedeš, ale nemáš ještě vůdcovky? Dovolené je málo a nějak Ti nezbývá na to, abys jel(a) na letní vůdcovský kurz?

Povinnou kvalifikací vedoucích oddílů i jejich zástupců je vůdcovská zkouška. Její splnění formou kurzu je bezva, ale jde o časově poměrně náročnou záležitost. Pokud již nějakou dobu působíš ve vedení oddílu a máš splněné čekatelské zkoušky, pak je tento vůdcovský minikurz to pravé minimum pro doplnění potřebné kvalifikace a zároveň k utřídění znalostí o tom, co je náplní činnosti vedoucího oddílu či jeho zástupce.

 Jak to bude probíhat?

  • Celý „vůdcovský minikurz“ se skládá z úvodního víkendu, na kterém budou představeny všechny dílčí požadavky a odpřednášeny nejdůležitější základní kompetence.
  • Dílčí úkoly z jednotlivých oborů budou plněny v rámci programu Tvého oddílu (na běžných schůzkách a výpravách).
  • Následně se sejdeme u zkoušení (1 den) – dle domluvy buď v červnu, nebo v září. Je tedy možné získat potřebnou kvalifikaci ještě před letním táborem.

Kde, kdy, za kolik?

  • Úvodní víkend se uskuteční 10. – 12. dubna 2015 v Praze.
  • Cena víkendu je stanovena na 300,-Kč (včetně stravování).
  • Zkoušky budou v termínu domluveném mezi účastníky a členy komise – volitelně v červnu či září 2015.

Co od akce čekat?

Programy i úkoly budou zaměřeny na praktické činnosti vykonávané v rámci činnosti oddílu, potažmo střediska. Náplní kurzu nebudou akční hry, zážitkové programy atp., program bude přizpůsoben zkušenostem přihlášených a výrazně komprimován, abychom se věnovali opravdu tomu nejdůležitějšímu.

Google+